THY İstanbul Reklam Filmi Nasıl Çekildi?

on

|

views

and

comments

Türk Hava Yolları kısa zaman önce yayınladığı “Istanbul – Flow Through the City of Tales” isimli  reklam filminde izleyenleri kendisine hayran bırakmayı başardı. Film İstanbul’un en güzel, en görsel mekanlarını süratli bir şekilde izleyiciye sunarak ilginç bir deneyim yaşatıyor.

Videoyu izleyen hemen hemen herkes videonun nasıl çekilmiş olabileceğini düşünüyor zira film sizi galata kulesinin tepesine kadar çıkartıp oradan İstanbul’un diğer mekanlarına ve hatta kız kulesine kesme olmadan götürüyor.

Reklam videosu Dubai Flow Motion videosundan tanıdığımız Rob Whitworth tarafından hazırlanmış. İsmini duyurduğu muhteşem videosunu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Rob videoyu hazırlarken büyük ölçüde RAW fotoğraflar çekerek çalışmış. Çekimlerin 6 hafta sürdüğünü (genelde hava koşullarının iyileşmesini bekleyerek), 295 saat boyunca çekim yapıldığını, toplamda 71.000 adet RAW fotoğraf elde edildiğini belirtmiş ki bu da yaklaşık 3.8 terabytelık alana sığmış. Düzenleme aşamasının da 278 saat sürdüğü belirtiliyor.

Rob çalışmalarında DSLR fotoğraf makineleri kullanmış ve videoyu düzenlerken 4K çözünürlüğünde işlemiş. Aşağıdaki videoda kısa kamera arkası görüntülerini izleyebilirsiniz.

Share this
Tags

Must-read

SİNEMATOGRAFİ NEDİR?

(Yunanca : kine (hareket) ve graphos (yazı)), Sinema filmi için görüntü kaydederken ışıklandırma , kamera ve hareket seçeneklerini kullanma...

Youtube’a 8K (7680*4320) Video Nasıl Yüklenir?

                    Merhabalar. Bu yazımızda sizleri Youtube’a yüksek çözünürlüklü (8k – 7680*4320) video yükeleme konusunda bilgilendirmek istedik....

Edius Klavye Kısayolları / Türkçe ve İngilizce (Edius Keyboard Shortcuts)

          Günümüzde oldukça büyük bir kitle tarafından video düzenleme işlerinde kullanılan Edius ne yazık ki bana göre en şanssız programlardan...

Recent articles

More like this

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here