THY İstanbul Reklam Filmi Nasıl Çekildi?

Türk Hava Yolları kısa zaman önce yayınladığı “Istanbul – Flow Through the City of Tales” isimli  reklam filminde izleyenleri kendisine hayran bırakmayı başardı. Film İstanbul’un en güzel, en görsel mekanlarını süratli bir şekilde izleyiciye sunarak ilginç bir deneyim yaşatıyor.

Videoyu izleyen hemen hemen herkes videonun nasıl çekilmiş olabileceğini düşünüyor zira film sizi galata kulesinin tepesine kadar çıkartıp oradan İstanbul’un diğer mekanlarına ve hatta kız kulesine kesme olmadan götürüyor.

Reklam videosu Dubai Flow Motion videosundan tanıdığımız Rob Whitworth tarafından hazırlanmış. İsmini duyurduğu muhteşem videosunu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Rob videoyu hazırlarken büyük ölçüde RAW fotoğraflar çekerek çalışmış. Çekimlerin 6 hafta sürdüğünü (genelde hava koşullarının iyileşmesini bekleyerek), 295 saat boyunca çekim yapıldığını, toplamda 71.000 adet RAW fotoğraf elde edildiğini belirtmiş ki bu da yaklaşık 3.8 terabytelık alana sığmış. Düzenleme aşamasının da 278 saat sürdüğü belirtiliyor.

Rob çalışmalarında DSLR fotoğraf makineleri kullanmış ve videoyu düzenlerken 4K çözünürlüğünde işlemiş. Aşağıdaki videoda kısa kamera arkası görüntülerini izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir