Samsung Telefonlarınızın Pil Ömrünü İyileştirin

Android telefonlar hayatımızda daha aktif rol aldığından beri en büyük sorunlarımızdan biri de şarj problemleriridir sanırım. Telefonla birlikte yüklü gelen ve kaldıramadığımız programlar telefonunuz bekleme modundayken bile sistem kaynaklarını kullanarak bataryanızın daha çabuk bitmesine sebep olmaktadır.

Samsung yayınladığı bir programla isteyen kullanıcıların bazı uygulamaları devre dışı bırakabilmesine olanak sağladı. Ben programı bir süredir kullanıyorum ve batarya ömründe gözle görülür değişiklikler olduğunu sürenin eskiye oranla neredeyse iki katı uzadığını söyleyebilirim.

Programın google play linki: Link

Programı telefonunuza kurduğunuzda şöyle bir ekranla karşılaşıyorsunuz.

Package Disabler Pro

Sağ üst köşedeki üç noktaya basarak ayarlar kısmına erişebilirsiniz. Buraya tıkladıktan sonra XML olarak aktar kısmına tıklayarak harici bir xml dosyası yükleyerek devre dışı bırakılmasında sakınca bulunmayan programlar listesini alabilirsiniz.

Benim ve bir çok kişinin devre dışı bıraktığı uygulamalar listesini linkten indirebilirsiniz: Link

Şimdi telefonunuzun bataryasının daha uzun süre gittiğini göreceksiniz. Umarım yaralı olmuştur.

Not:

Uygulama yalnızca Samsung cihazlarda çalışmaktadır ve devre dışı bırakacağınız uygulamalara dikkat etmekte fayda var zira sistem uygulamalarını devre dışı bırakırsanız telefonunuzun bazı özellikleri çalışmayabilir. Tabi böyle bir durumda yine aynı programın menüsünden Devre Dışı Olanları Aktif Et tıklayarak normale döndürebilirsiniz.

Aşağıdaki resimlerde devre dışı bırakmakta sakınca olmayan uygulamaları görebilirsiniz.

Devre Dışı Bırakılan Uygulamalar
Devre Dışı Bırakılan Uygulamalar

Screenshot_2015-10-14-13-23-26 Screenshot_2015-10-14-13-23-32 Screenshot_2015-10-14-13-23-37 Screenshot_2015-10-14-13-23-43 Screenshot_2015-10-14-13-23-48

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Doğrulama Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.