Samsung Galaxy Tab A 10.1 Pro 2016 SM-P580 İnceleme

     Samsung 2016 yılının ortalarında 10.1 inch boyutundaki Galaxy Tab A modelini piyasaya sürdü. Bu modelde 2gb ram bulunmaktaydı. 2016 yılının Ekim ayında ise şu anda incelediğimiz 3GB ram’li modeli piyasaya sürdü. Biz bu incelemeyi yaparken (2016 Kasım ayında) ürün ülkemizde sadece birkaç yerde bulunmaktaydı. Şimdi ürünün özelliklerine bir göz atalım.

     Cihazın üst kısmında mikrofon, kulaklık çıkışı ve usb girişi bulunuyor. Yan tarafta micro SD kart girişi, ses tuşları ve açma kapama tuşu bulunuyor. Alt kısımda ise stereo hoparlörler bulunuyor.

     Tablet siyah ve beyaz olmak üzere iki renk olarak piyasaya sürüldü. Cihazda Exynos 7870 model numaralı 1.6 Ghz lik octa-core işlemci,  3 GB Ram, 1920*1200 çözünürlükte TFT bir ekran bulunuyor. Cihazda 8 megapiksellik arka kamera ve 2 megapiksellik ön kamera bulunuyor. Tabletin 16 GB’lık hafızası bulunuyor ve 256 GB’a kadar micro SD kart takabiliyorsunuz. Tabletin içinde sabit 7300 miliamperlik Lityum batarya bulunuyor. Cihaz yaklaşık 500 gram ağırlığında.

     Tablet S Pen ile birlikte geliyor ve kalem hassasiyeti oldukça iyi. Ekran kapalıyken not alabiliyor aldığnız notları Samsung Notes uygulamasında muhafaza edebiliyorsunuz.

     Cihazda ekran ışığı orta seviyedeyken yaklaşık 1 saatlik video izledikten sonra batarya seviyesinin 100’den 85’e indiğini gördüm. Normal kullanımda bataryanın en az iki gün dayanacağını tahmin ediyorum.

     Cihaz’ın Samsung.Com’daki fiyatı bugün itibariyle 350$ fakat 100$’lık indirimle 250$’a satılıyor. İndirimin ne kadar süreceği bilinmez. Tabletin ülkemizdeki fiyatı ise Vatan Bilgisayarda 1099 TL. Fiyatı üzerinden bir değerlendirme yapmak gerekirse kalemli bir tablete ihtiyacı olanların kesinlikle kaçırmaması gereken bir tablet olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar orta seviye bir tablet olsa da gerek oyun oynayanları gerekse internette gezenleri fazlasıyla memnun edeceğini düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir