Merhabalar. Bir kaç ay önce topladığım skylake işlemcili masaüstü bilgisayarıma Mac Os X işletim sistemi son sürümü olan El Capitan‘ı uzun uğraşlar sonucu kurmayı başarmış bulunuyorum. Hatta şu an bu yazıyı El Capitan kurulu Pc aracılığı ile yazıyorum 🙂 İnternette yaptığım araştırmalarda ne yazık ki aynı donanım özelliklerine sahip başka bir kurulum göremedim bu sebeple bir kaç yazı ve video ile bu süreci ihtiyacı olanların faydalanması için paylaşmak istedim.

Öncelikle bilmeyenler için Hackintosh‘un ne demek olduğundan bahsetmeye çalışayım. Mac bilgisayarlar için tasarlanan Mac Os X işletim sistemlerini Mac olmayan bilgisayarlara kurma işine Hackintosh deniyor. Mac Os X işletim sistemi yalnızca mac bilgisayarlar için tasarlandığı için bir kaç donanım uyumsuzlukları bulunuyor fakat bunları biraz uğraşla kolayca çözebiliyorsunuz.

Aşağıdaki görsellerde Msi H110M marka anakartın Hackintosh kurulumundan önce yapılması gereken ayarlar bulunuyor. Eğer siz de kurulum yapmayı düşünüyorsanız öncelikle bios ayarlarını görsellerdeki gibi yapmanız gerekmektedir.

Msi H110M-Pro VD Hackintosh Msi H110M-Pro VD Hackintosh 2 Msi H110M-Pro VD Hackintosh 3 Msi H110M-Pro VD Hackintosh 4 Msi H110M-Pro VD Hackintosh 5 Msi H110M-Pro VD Hackintosh 6 Msi H110M-Pro VD Hackintosh 7 Msi H110M-Pro VD Hackintosh Msi H110M-Pro VD Hackintosh 8 Msi H110M-Pro VD Hackintosh 8 Msi H110M-Pro VD Hackintosh 9 Msi H110M-Pro VD Hackintosh 10 Msi H110M-Pro VD Hackintosh Kurulum Ekranı Msi H110M-Pro VD Hackintosh112 Msi H110M-Pro VD Hackintosh 65

2 YORUMLAR

  1. prejudice I have his own motherboard MSI h110m-pro-vd but I can not start the installation fi Yosemite via USB bootable..La pen thumb drive works in other pc but this is nothing to do. Can you help me. Thanks so much.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Doğrulama Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.