Gece Fotoğraflarınıza Ay Görüntüsü Eklemek

on

|

views

and

comments

Gece Fotoğraflarınıza Ay Görüntüsü Eklemek

ay_ekle_1
önce
add-moon2
sonra

Bu yazımızda sizlere gece fotoğraflarınıza Photoshop’ta nasıl gerçekçi ay görüntüsü ekleyeceğinizi anlatıcaz. Öncelikle fotoğrafımızı photoshop’ta açıyoruz.

 

 

 

 

1 – İlk olarak gerçekçi bir ay fotoğrafına ihtiyacınız var. Google’ın resim arama bölümü bu konuda size yardımcı olabilir.

add-moon3

 

 

 

 

 

 

2 – Fotoğrafımıza uyacağını düşündüğümüz ay görüntüsünü seçim aracıyla (Rectangular Marquee Tool) seçip Edit-Copy menüsünden kopyalıyoruz. (Ctrl+C)

3 – Sonra fotoğrafımızın üzerine gelip Edit-paste menüsünden (Ctrl+V) kopyaladığımız ay görüntüsünü yapıştırıyoruz ve yerini ayarlıyoruz.

add-moon4

4 –  Şimdi fotoğrafınız üstteki fotoğraf gibi görünüyor olmalı. Siyah kısımlardan kurtulmak için layer menüsünden layer blending mode’u screen olarak değiştiriyoruz. Aşağıdaki fotoğraftaki gibi.

add-moon5

5 –  Sonradan eklediğimiz ay görüntüsünün daha gerçekçi görünmesi için opacity değerini %63’e Fill değerini de %90’lara getiriyoruz. Şimdi fotoğrafımız daha iyi görünüyor olmalı.

add-moon6

6 – Ay görüntüsünün sudaki yansımasını oluşturmak için de eklediğimiz ayın bulunduğu layerı duplicate yaparak çoğaltıyoruz. Sonrasında rotate aracı ile çevirerek sudaki yansımayı oluşturuyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken nokta ise sudaki yansıyan ay görüntüsünün opacity değerini biraz daha düşürmemiz.

İşte sonuç:

add-moon2 (1)

Share this
Tags

Must-read

SİNEMATOGRAFİ NEDİR?

(Yunanca : kine (hareket) ve graphos (yazı)), Sinema filmi için görüntü kaydederken ışıklandırma , kamera ve hareket seçeneklerini kullanma...

Youtube’a 8K (7680*4320) Video Nasıl Yüklenir?

                    Merhabalar. Bu yazımızda sizleri Youtube’a yüksek çözünürlüklü (8k – 7680*4320) video yükeleme konusunda bilgilendirmek istedik....

Edius Klavye Kısayolları / Türkçe ve İngilizce (Edius Keyboard Shortcuts)

          Günümüzde oldukça büyük bir kitle tarafından video düzenleme işlerinde kullanılan Edius ne yazık ki bana göre en şanssız programlardan...

Recent articles

More like this

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here