Gece Fotoğraflarınıza Ay Görüntüsü Eklemek

Gece Fotoğraflarınıza Ay Görüntüsü Eklemek

ay_ekle_1
önce
add-moon2
sonra

Bu yazımızda sizlere gece fotoğraflarınıza Photoshop’ta nasıl gerçekçi ay görüntüsü ekleyeceğinizi anlatıcaz. Öncelikle fotoğrafımızı photoshop’ta açıyoruz.

 

 

 

 

1 – İlk olarak gerçekçi bir ay fotoğrafına ihtiyacınız var. Google’ın resim arama bölümü bu konuda size yardımcı olabilir.

add-moon3

 

 

 

 

 

 

2 – Fotoğrafımıza uyacağını düşündüğümüz ay görüntüsünü seçim aracıyla (Rectangular Marquee Tool) seçip Edit-Copy menüsünden kopyalıyoruz. (Ctrl+C)

3 – Sonra fotoğrafımızın üzerine gelip Edit-paste menüsünden (Ctrl+V) kopyaladığımız ay görüntüsünü yapıştırıyoruz ve yerini ayarlıyoruz.

add-moon4

4 –  Şimdi fotoğrafınız üstteki fotoğraf gibi görünüyor olmalı. Siyah kısımlardan kurtulmak için layer menüsünden layer blending mode’u screen olarak değiştiriyoruz. Aşağıdaki fotoğraftaki gibi.

add-moon5

5 –  Sonradan eklediğimiz ay görüntüsünün daha gerçekçi görünmesi için opacity değerini %63’e Fill değerini de %90’lara getiriyoruz. Şimdi fotoğrafımız daha iyi görünüyor olmalı.

add-moon6

6 – Ay görüntüsünün sudaki yansımasını oluşturmak için de eklediğimiz ayın bulunduğu layerı duplicate yaparak çoğaltıyoruz. Sonrasında rotate aracı ile çevirerek sudaki yansımayı oluşturuyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken nokta ise sudaki yansıyan ay görüntüsünün opacity değerini biraz daha düşürmemiz.

İşte sonuç:

add-moon2 (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir