Günümüzde oldukça büyük bir kitle tarafından video düzenleme işlerinde kullanılan Edius ne yazık ki bana göre en şanssız programlardan biri. Uzunca bir süre internette Ediusla ilgili döküman, ders, materyal vb aramış biri olarak bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Çünkü Ediusla ilgili internette ne ararsanız arayın bulabildiğiniz en güncel bilgi bundan 3 – 4 sene önce yazılan ve her biri birbirinin kopyası olan yazılardan ibaret. Ne zaman nette aradığım bir şeyi bulamasam hemen o boşluğu doldurmak için kolları sıvıyorum. Her zaman başarılı olmasam da elimden geleni yaptığıma emin olabilirsiniz.

          Bir kaç gün önce yine buna benzer bir şey oldu. Ben internette Ediusun klavye kısayollarını aradım fakat elle tutulur, işime yarayacak bir şey bulamadım. Bu sebeple oturup hala Edius kullananlar için klavye kısayollarını gösteren iki şablon oluşturdum. Şablonlardan biri Türkçe diğeri ise ingilizce. Hazırladığım görselleri özellikle yüksek çözünürlükte size sunuyorum ki baskı alırken bu konuda sorun yaşamayın.

          Şablonlar Adobe Illustrator programında hazırlandı. Aşağıdaki linkten şablonları indirebilirsiniz. Umarım işinizi görür.

Edius Türkçe Klavye Kısayolları Linki: https://yadi.sk/i/FG8cpmUM39rSEJ

Edius İngilizce Klavye Kısayolları Linki: https://yadi.sk/i/E-kp5ne-39rS62

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Doğrulama Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.