3D Robotics Solo Quadcopter İncelemesi

Hava fotoğrafçılığı ve havadan video çekimi son yıllarda üşkemizde de bir hayli popüler olmaya başladı ve bu popülarite bir çok quadcopter markasının ortaya çıkmasına sebep oldu. En son çıkan quadcopterlerden biri olan 3D Robotics Solo modelini birlikte inceleyelim.

Solo cihazla birlikte gelen gimbal aracılığı ile (ki 3 eksen kamera sabitleyici içermektedir) gopro aksiyon kameranızı bağlayabiliyorsunuz. Kumanda cihazına bağladığınız ios ya da android cihazınıza havadan gelen görüntüleri anlık olarak aktarıp solo quadcopterinizi tablet ya telefonunuzla canlı görüntüler eşliğinde uçurabiliyorsunuz.

3d Robotics firmasının gopro ile yıllardır süren bir ortaklığı mevcut ve bu ortaklık neticesi ortaya böyle bir cihaz çıkmış. 3d Robotics’in kurucusu ve Ceo’su Chris Anderson “Solo gopro için iki yeni teknoloji ve derin bir integrasyon sunuyor” diyor açıklamasında. Bunlardan ilki Solo Quadcopter içinde Linux bir bilgisayar sistemi bulunmakta. Bunun getirisi Solo’nun bilgisayarı kendi içinde bazı programları çalıştırarak obje takibi yapabilmesi ve yapay zekaya sahip olması. Bir diğeri Solo quadcopter sadece uzun mesafe uçuşlarında tablet ya da telefonunuza görüntü aktarmıyor aynı zamanda uçuş haritası çizmenize de olanak veriyor.

Solo quadcopterle uçuş yaparken 800 metre mesafeye kadar kameranızı wifi aracılığı uzaktan kontrol edebiliyor, gopronuzun çekim özelliklerini quadcopteri yere indirmeden yapabiliyorsunuz. Solo quadcopteriniz yerde yapabileceğiniz planlanmış çekimlerinizi gökyüzünde yapabilmenize olanak sağlıyor.

Solo quadcopter henüz ülkemizde satışa sunulmuş olmamakla birlikte fiyatı 999 dolardan başlıyor.

Ayrıntılı bilgi için sitesi: Buradan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir